نام ارزیاب شاکریان
تاریخ ارزیابی

| هومان |

شناسنامه کتاب

نوع کتاب
نویسنده محمد نصراوی
گروه سنی +7
انتشارات سوره مهر
قطع کتاب رقعی
تعداد صفحات 172
شماره و سال آخرین چاپ چاپ اول 1402
موضوع کتاب
بهره های تربیتی
امتیاز کتاب 4

توضیحات اجمالی

داستان در زمان شداد رخ می دهد. مردها طلسم شده اند و در خدمت نسناس ها به ساخت قلعه و برج برای شداد مشغولند آنها فقط غذایی را که سربازان شداد برایشان می آورند می خورند و شکم پرست هستند. مردم همه در رنج و عذابند. هومان پسر امید و حلما است و بیمار است. مادر هومان ناچار می شود برای سلامتی هومان صدایش را به جادوگری تسلیم کند و مرهمی برای پسرش بیاورد. پس از بهبودی هومان با کمک کاویار که انسان فرهیخته ای است به سرزمین نیکان می رود تا مادرش و بقیه مردم را نجات دهد…

نکات مثبت و منفی

داستان اساطیری هومان با تکیه بر مفاهیم مذهبی اسلامی در جهانی فانتزی خلق شده است. نویسنده از نمادهای اسلامی در خلق مکانها و اشخاص بهره برده است و بدون اینکه مستقیما نامی از بهشت، جهنم، توحید، خدا و منجی بیاورد داستانی فانتزی و مذهبی تولید کرده است. همچنین نویسنده از اساطیر و کهن الگوهای ایرانی و شاهنامه ای نیز به خوبی بهره برده است.
داستان برای مخاطب نوجوان قابل حدس بوده و محلی برای لذت بردن از کشف برای مخاطب باقی نمی گذارد.

قوت ادبی

شخصیت پردازیها به خوبی انجام شده و داستان کشش و جذابیت لازم را دارد. زبان کتاب هم روان است و مخاطب به راحتی می تواند اثر را مطالعه کند.

ویژگی های ظاهری

تصویر جلد کتاب کمی دلهره آور و تیره است

مخاطب خاص

شخصیت پردازیها به خوبی انجام شده و داستان کشش و جذابیت لازم را دارد. زبان کتاب هم روان است و مخاطب به راحتی می تواند اثر را مطالعه کند.
سبد خرید
فروشگاه
0 موارد محصول