نام ارزیاب اکباتان
تاریخ ارزیابی

| نادره |

شناسنامه کتاب

نوع کتاب رمان
نویسنده سیداحمد زرهانی
گروه سنی +7
انتشارات موسسه فرهنگی منادی تربیت
قطع کتاب رقعی
تعداد صفحات 312
شماره و سال آخرین چاپ چاپ پنجم 1402
موضوع کتاب
بهره های تربیتی
امتیاز کتاب 5

توضیحات اجمالی

داستان با ماجرای دو جوان ماهیگیر به نام‌های رحیم و خسرو آغاز می شود که در آبادان به استخدام شرکت نفت درمی‌آیند. یکی از این دو جوان با دختر خوانده‌ی مدیر شرکت نفت آشنا می‌ شود و با او ازدواج می‌کند و دیگری نیز با زنی به نام نادره ازدواج می کنند. هر دو جوان بعد از ماجراهایی درگیر انقلاب می شوند و اتفاقاتی را پشت سر می‌گذارند. نادره روایتی ازنقش زنان است در روزهای مبارزه،‌ روزهای عشق و آتش و خون،‌ روزهای انقلاب ….

نکات مثبت و منفی

فراز و فرود ابتدای کتاب زیاد است و همین سبب می شود مخاطب نوجوان کتاب را دنبال کند. در این اثر به شبهاتی که قبل از انقلاب که بین گروه های مختلف مبارز وجود داشته، بدون مستقیم گویی پاسخ داده می‌شود. علاوه بر این گروه هایی که قبل از انقلاب در مسیر مبارزه بودند ولی تدریجا منحرف شدند(مارکسیست ها و توده ای ها و مجاهدین و … )را معرفی می کند و اندیشه‌های آنها را تشریح می‌کند. ضمن اینکه موارد مذکور در قالب عاشقانه هایی پاک بیان می شود که برای نوجوان امروزی جذاب است. مهمترین نقطه قوت کتاب این است که به نقش زنان در پیروزی انقلاب پرداخته است.
با توجه به عدم آشنایی نوجوانان و جوانان امروزی با تاریخ انقلاب بهتر بود که عقاید گروه ها به صورت مختصر معرفی شوند زیرا بسیاری از اصطلاحات به کار رفته در کتاب برای نوجوان امروزی نامانوس است

قوت ادبی

ویژگی های ظاهری

طرح جلد نوجوان پسند نیست و مخاطب را جذب نمی کند.

مخاطب خاص

سبد خرید
فروشگاه
0 موارد محصول