نام ارزیاب
تاریخ ارزیابی

| دروازه مردگان سه، چاه تاریکی |

شناسنامه کتاب

نوع کتاب
نویسنده
گروه سنی
انتشارات
قطع کتاب
تعداد صفحات
شماره و سال آخرین چاپ
موضوع کتاب
بهره های تربیتی
امتیاز کتاب

توضیحات اجمالی

داستان جلد سوم دروازه‌ی مردگان از پایان جلد دوم آغاز می‌شود. وقتی که رضاقلی جانِ دختر بچه‌ای که در جلد قبلی گرفتارشده بود، نجات می‌دهد و به مدرسه‌ی تازه تاسیس میرزا حسن رشدیه می‌رود. نکته ای که برای شخصیت رضاقلی در این جلد چالش‌ساز است، کشف این نکته است که یکی از بچه-دزدهای عمارت قجری، مرده است و از دنیای مردگان به میان زنده‌ها آمده است. پدر و مادر این شخصیت منفی( رضی) افرادی بد طینت بودند و در دنیای مردگان گرفتارند و رضی اولین کسی بوده که توانسته از طریق حوض به میان زندگان بازگردد و راه را برای اختلاط این دو دنیا باز کرده است. رضاقلی از طریق ماجراهایی متوجه می‌شود با بازگشت رضی به دنیای مردگان این دروازه برای همیشه بسته می‌شود و تلاش خود را برای بازگرداندن رضی به دنیای مردگان آغاز می‌کند و حوادث این جلد از کتاب شکل می‌گیرد.

نکات مثبت و منفی

نویسنده در این جلد بر این نکته صحه می گذارد که هوش و استعداد و داشتن مهارت، ربطی به رنگ پوست و موقعیت اجتماعی افراد ندارد و هر انسانی با تلاش می تواند به آنچه می خواهد برسد. همچنین خانواده‌ی مجید( نوجوانی که در زمان حال زندگی می کند و خاطرات رضاقلی را می‌خواند) به همنوعان خود بسیار کمک می‌کنند.
نکات منفی ندارد

قوت ادبی

آخرین جلد از مجموعه دروازه‌ی مردگان از جلد دوم جذاب تر است و چیدمان فصل ها به شکلی است که با رفت و برگشت بین زمان حال و گذشته، مخاطب گیج نخواهد شد.

ویژگی های ظاهری

مخاطب خاص

آخرین جلد از مجموعه دروازه‌ی مردگان از جلد دوم جذاب تر است و چیدمان فصل ها به شکلی است که با رفت و برگشت بین زمان حال و گذشته، مخاطب گیج نخواهد شد.
سبد خرید
فروشگاه
0 موارد محصول