نام ارزیاب راضیه بابایی
تاریخ ارزیابی

| داستان یک مرد |

شناسنامه کتاب

نوع کتاب
نویسنده مجید ملامحمدی
گروه سنی +7
انتشارات به نشر، انتشارات آستان قدس رضوی
قطع کتاب رقعی
تعداد صفحات 120
شماره و سال آخرین چاپ چاپ دوم 1398
موضوع کتاب
بهره های تربیتی
امتیاز کتاب 5

توضیحات اجمالی

داستان کتاب در مورد حضور حبیب ابن مظاهر در کربلا است. مسلم به کوفه وارد و مهمان خانه‌ی مختار می‌گردد. حبیب هم در خانه‌ی مختار حضور دارد و از حال امام با خبر می‌شود. ابن زیاد، حاکم جدید کوفه مسلم را به شهادت می رساند. بعد از شهادت مسلم، حبیب مخفیانه و شبانه از کوفه بیرون می رود تا به امام حسین و یارانش بپیوندد و در ادامه بخش هایی از حادثه ی عاشورا که حبیب در آن نقش دارد، روایت می‌شود.

نکات مثبت و منفی

در این کتاب نویسنده با اتکا به منابعی که در انتهای کتاب ذکر کرده است به شرح زندگی حبیب در مقطع کوتاهی قبل از شهادت او می پردازد.علاوه بر شرح داستانی ماجرا، پاورقی های لازم برای توضیح نکات خاص تاریخی به صورت تجمیع شده ، در انتهای کتاب آمده است. نویسنده در پایان کتاب روایتی جذاب از زندگی خود ارائه کرده است. او از نوادگان حبیب ابن مظاهر می باشد و از این نظر علقه ی خاصی به شرح داستانی شهادت این بزرگوار داشته است.
نکات منفی ندارد

قوت ادبی

زبان داستان علاوه بر روان بودن، هویت تاریخی دارد و متناسب با زمان داستان است. غنای ادبی داستان، سبب قوت و موثر شدن کتاب شده است.

ویژگی های ظاهری

مخاطب خاص

زبان داستان علاوه بر روان بودن، هویت تاریخی دارد و متناسب با زمان داستان است. غنای ادبی داستان، سبب قوت و موثر شدن کتاب شده است.
سبد خرید
فروشگاه
0 موارد محصول