نام ارزیاب راضیه بابایی
تاریخ ارزیابی

| انتخاب من |

شناسنامه کتاب

نوع کتاب
نویسنده محمد سبحانی نیا
گروه سنی +7
انتشارات جمکران
قطع کتاب رقعی
تعداد صفحات 210
شماره و سال آخرین چاپ چاپ سوم 1401
موضوع کتاب
بهره های تربیتی
امتیاز کتاب 4

توضیحات اجمالی

کتاب انتخاب من به پرسش هایی در مورد حجاب پاسخ داده است 45 پرسش به صورت تفضیلی در مورد موضوعات وابسته به حجاب جمع آوری شده است و جواب آنها بر پایه ی علوم روانشناسی، جامعه شناسی، قرآن، احادیث، همچنین فقه و احکام شریعت، داده شده است. منابعی که در کتاب مورد استفاده قرار گرفته، و بر مبنای استدلالات آنها به سوالات پاسخ داده شده است، در کتابنامه ی پایان اثر ذکر گردیده است.

نکات مثبت و منفی

در کتاب انتخاب من به سوالاتی که در ذهن بسیاری از بزرگسالان و نوجوانان وجود دارد و پاسخ مناسبی برای آن نیافته اند، با حوصله و استدلال پاسخ داده شده است. این اثر تنها به آسیب های بی حجابی در جامعه نپرداخته، بلکه نویسنده به ریشه یابی بد حجابی در جامعه پس از انقلاب اشاره می کند و در انتهای کتاب نیز راهکارهایی عملی برای ترویج حجاب در جامعه ارائه می دهد. همچنین به سوالات پرتکرار در مخالفت با حجاب بین عموم مردم، پاسخ دقیقی داده شده است. مخاطبان این کتاب ، مربیان و معلمانی هستند که با نوجوان در ارتباطند و می خواهند خود را برای اداره ی جلسات چالشی رفع شبهات، تجهیز کنند.
از بین تمام احادیثی و روایاتی که برای استدلال در این کتاب به کار رفته است، حدیثی مورد استناد قرار گرفته است که با منطق اسلام و اخلاق، منطبق و باور پذیر نیست. انتشار چنین احادیثی موجب وهن شیعه است. نویسنده در بخش هایی تنها قصد دارد از یک عرف عمومی دفاع کند. با همین هدف دلایلی را جمع آوری کرده تا مسئله را اثبات کند. همچنین فهم برخی از سوالات به دلیل اشارات فقهی زیاد، برای مخاطب عام دشوار است.

قوت ادبی

از نقطه نظر ادبی، نثر کتاب علمی و بر پایه ی پژوهش است و مولفه های زبان داستانی و عناصر داستان در آن قابل بررسی نمی باشد.

ویژگی های ظاهری

مخاطب خاص

از نقطه نظر ادبی، نثر کتاب علمی و بر پایه ی پژوهش است و مولفه های زبان داستانی و عناصر داستان در آن قابل بررسی نمی باشد.
سبد خرید
فروشگاه
0 موارد محصول